Yukarı Çık

Kadir Banabak Hakkında

1965 yılında Kocaeli’nde doğdum .
İlk, orta ve lise eğitimimi İstanbul Bakırköy’de tamamladım.
Lise çağlarında sinemaya olan tutkum beni ileriki dönemlerde fotoğrafa yaklaştırdı.
90’lı yıllarda KASK ( Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği ) çatısı altında kurslara katılarak kendimi geliştirmeye başladım, özellikle siyah beyaz fotoğraf dalında yarışmalara katılarak ödüller kazanmaya başlayınca kendimi bir anda fotoğraf dünyasının içinde buldum.

92 yılından sonra katıldığım ulusal yarışmalarda kazandığım başarılardan sonra içime düşen fotoğraf okuma isteğiyle akademi sınavlarına girerek, 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotoğraf Bölümü’nü kazandım.
Öğrencilik dönemlerinde çeşitli dergilerde, müzik dünyasında ve yaz aylarında 3 yıl Bodrum Halikarnas Disco’da konser, show ve gösteri çekimleri ile birlikte show ve görsel yönetmenliği yaptım.

2000 yılında Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun olduktan sonra aynı yılın Eylül ayında 2MK isimli reklam ajansımın bünyesinde Taksim’de
LOOK AT ME ART PHOTOGRAPHY’i kurdum.

Fotoğraf çalışmalarımda özellikle mimari ve endüstride iç ve dış mekan çekimleriyle birlikte, müzik dünyasında kapak ve klip çekimleri, tekstil dünyasında ise
özellikle ev tekstili ve moda çekimleri yaptım.
Ayrıca sektörel alanlarda da tanıtım filmleri çektim.

Özellikle 2008 ekonomik krizinden sonra işlerimi daha butik çalışmalara çevirerek özellikle inşaat ile TV sektörüne yönelik 3D Modelleme ve Animasyon işlerinde kendimi geliştirerek bugün hala aynı sektöre öncelikli olarak hizmet vermeye devam etmekteyim.

2010 yılından sonra ise 50 ülkeyi fotoğraflamak isteğiyle dünya şehirlerini gezmeye başladım, şuana kadar Ortadoğu’dan başlayarak Asya, Avrupa ve Britanya kıtasını kapsayan yaklaşık 20 ülkeyi gezmeyi tamamlamış bulunmaktayım.

Son beş yılda ise ayrıca Kocaeli ilinin en büyük  projesi olan Symbol Alışveriş ve Yaşam Merkezi Projesi’nin Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürütmekteydim,
2016 Eylül’ünden bu yana tekrar İstanbul’a dönerek kendi stüdyomun başına geçtim.

Fotoğraf  Sanatçısı olarak katıldığım çeşitli yarışmalarda bugüne kadar 8 ödül kazandım, 4 kişisel sergi açtım ve 50’ye yakın ortak sergiye katıldım.


Kampong Ayer

Temburong National Park

Miri Crocodil Farm

Bandar Seri Bagavan

Petronas Kuleleri

Barnebau Real Madrid Stadı

Beatles Shop - Liverpool

Marina Bay Sands

Edinburgh

Amsterdam

Beyrut

Sentosa Adası

Glasgow

Şam

Borneo Ormanları

Bangkok